Adres zamieszkania w CV ~ Jak to zapisać, aby rekruter jednak zadzwonił?

Zastanawia mnie jedna rzecz…. tzn., jaki adres zamieszkania wpisują kandydaci w cv.
Jest kilka opcji: aktualny adres zamieszkania, adres zameldowania (ale nie zamieszkania), adres miasta w którym chcieliby zamieszkać, miejsce w którym przebywają przez bardzo krótki okres….

Zdarza się, że nie wpisują adresu w ogóle, co może wynikać, że nie mają meldunku w mieście, w którym szukają pracy, obawiają się dyskryminacji, bo są z małego miasta i inne.

Jak najbardziej rozumiem, że każdy może mieć swój powód, aby nie podawać adresu, bądź nie wpisywać w ogóle. Jednak ważną rzeczą, jest wyjaśnienie kwestii, czy jesteśmy gotowi pracować w mieście, do którego składamy aplikację.

Dzwonię do kandydata, który złożył cv na ofertę pracy typu: Pracownik magazynowy – praca od zaraz w Gdańsku.  W swojej aplikacji zamieścił informację, że mieszka w Gdańsku, jest dyspozycyjny. Jednak, co się okazuję, tak nie jest. Przebywa w Krakowie i mógłby być w Gdańsku za dwa miesiące.

Co w tym trudnego, aby zaznaczyć, że od 01.08.2017 moje miejsce zamieszkania to Gdańsk, bądź mogę rozpocząć pracę w Gdańsku, lecz potrzebuję 2 tygodnie na relokację.

Osoba rekrutująca ma kilka opcji:

-zakłada, że kandydat, wie gdzie wysyła cv i zabiera się za analizę merytoryczną cv
-dzwoni do kandydata, aby dowiedzieć się, gdzie aktualnie mieszka oraz czy ma możliwość pracy w miejscowości X
-odrzuca cv
-próbuje domyślić się, gdzie kandydat mieszka

Bardzo często się zdarza, że kandydaci są zdziwieni, że oferujemy pracę w Poznaniu, a mieszkają w Warszawie. Tak to jest wysyłanie aplikacji „jak leci”, jedno za drugim.
Rekruterzy zakładają, że wiesz na jaką ofertę pracy aplikujesz.

Sporo aplikacji ląduje w koszu pracodawcy. Skoro mieszkasz w Warszawie, to jak codziennie będziesz dojeżdżał do Gdyni?

Uważam, że warto określić w aplikacji, czy też liście motywacyjnym informację o tym:

  • w jakim mieście mieszkamy
  • że pracę możemy rozpocząć w firmie, do której aplikujemy
  • jaka jest nasza dyspozycyjność, czyli od kiedy możemy rozpocząć pracę w mieście innym niż zamieszkania

 

 

~Wioleta Lewandowska~

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Olga Recent comment authors
Olga
Olga

moim zdaniem kij ma 2 końce. niektórzy kandydaci mają naprawdę kiepskie doświadczenia z tym co robi się z ich danymi (zapraszam do kontrowersyjnej sprawy kolegi: https://www.eporady24.pl/lista_kandydatow_na_stanowisko_i_zadanie_ujawnienia_ich_danych,pytania,4,53,4526.html ) później dostają jakieś analizy itd. mocno oderwane od rzeczywistości, ale szastające ich danymi na lewo i prawo. moim zdaniem za adres zatem wystarczy miejscowość. resztę zweryfikuje się b. szybko