CZAS NA PASJĘ…

CZAS NA PASJĘ…

Zastanawiałeś się kiedyś czy to co robisz w życiu daje Ci satysfakcję? Może jest tak, że uparcie wierzymy w to, że to co robimy na co dzień daje Nam zadowolenie a tak naprawdę jest to błędne i fałszywe wyrażanie samego siebie?

Każdego dnia każdy z Nas ma dziesiątki różnych spraw do zrobienia: dom…praca…szkoła… zajęcia dodatkowe…a gdzie w tym wszystkim jestem JA?

Czas to zmienić, pomyślmy o sobie. Może warto zacząć robić coś co od zawsze Nas interesowało, ciekawiło…

Pasja…
To coś, co po­maga nam uciec od codzien­ności prob­lemów. Coś, co poz­wa­la nam wyz­wo­lić z siebie emoc­je, stać się praw­dzi­wym sobą. Jest nią ta­niec, mu­zyka, czy pisanie… Pasja jest czymś bar­dzo ważnym w życiu każde­go z nas. Naz­wać pasją można wszys­tko, co kocha­my ro­bić, w czym czu­jemy się nap­rawdę spełnieni…

Znalezienie pasji wymaga cierpliwości i praktyki. Myślę, że najlepszą metodą jest tutaj metoda prób i błędów.  Z obserwacji otaczających mnie ludzi i z własnego doświadczenia wiem, że często uważamy proces poszukiwania pasji za trudny i kłopotliwy. Rezygnujemy przy pierwszym zakręcie, pokazując Nasz „słomiany zapał”. A tak naprawdę poszukiwanie pasji może być przyjemne.

Co zatem mogę robić, aby moje życie było bardziej pełniejsze…bogatsze?

Istnieje kilka pytań, które pomogą znaleźć Nam „swoją pasję”:

* Co sprawia mi przyjemność?

* Co zrobić, aby to, co naprawdę mnie cieszy stało się pasją mojego życia?

* Gdzie chcę być za 5 lat? 10 lat?

* Czy jestem na dobrej drodze, aby osiągnąć swój cel?

 

Warto podjąć wysiłek i poszukać czegoś, co uczyni nasze życie bogatszym. Ciekawa pasja pomoże zrelaksować się, odstresować i oderwać od codziennych obowiązków. Choć to może potrwać, w końcu na pewno uda się odkryć co tak naprawdę sprawia nam przyjemność.

Często myślę: ja się do tego nie nadaję… nie potrafię tego robić… jestem zbyt słaba na nowe wyzwania… czy to nie wymówki??? Przez, które zamykasz się na nowości. Zmień więc nastawienie – chcę zacząć, chcę spróbować, chcę dowiedzieć się więcej na dany temat. Czasem możesz nie wiedzieć, jak fascynująca może być np. jakaś dziedzina nauki. Jeśli dasz sobie szansę, odkryjesz wiele nowych możliwości.

Przecież  pasją mogę zajmować się w domu lub dołączyć do istniejącej grupy pasjonatów. Niekoniecznie musi być ona czymś zapierającym dech w piersiach. Ważne, żebyśmy sami czerpali z niej przyjemność.

Jeszcze lepiej jest gdy to co Cię pasjonuje, przeradza się w coś na czym możesz zarabiać na życie. Warto więc poświęcić energię i czas na szukanie swojej pasji. Robiąc to, co kochasz przez resztę swojego życia codziennie rano będziesz sobie myślał: „cudownie, dziś kolejny piękny dzień w tej wspaniałej pracy, już się nie mogę doczekać!”. Co więcej, posiadając taką pracę, włożysz w nią tysiąckrotnie więcej chęci, energii i kreatywności.

 

„To, co w życiu ważne, to pasja, jakakolwiek by ona była. Kiedy jej brakuje, nawet nastolatka w głębi duszy pozostaje tylko smętną staruszką”          

Bellucci

 

”Zagranie złej nuty jest bez znaczenia, zagranie bez pasji jest niewybaczalne!”

                                                                                                     Ludwig Van Beethoven

 

„Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.”

Sherry Argov

 

„Nawet najskromniejsza, z pozoru najdziwniejsza pasja, jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.”

                                                                                                    Stephen King

 

Asia B.

avatar