Nowy Rok, zmiany, zmiany, zmiany.

Z początkiem Nowego Roku 2018 internet huczał . Posty o postanowieniach noworocznych zasypywały tablice Facebooka z każdej strony. Z pewnością i wy główkowaliście nad tym jak rozpocząć ten rok z przytupem i sprawić, by był 100 razy lepszy od poprzedniego. Nieważne, czy poprzedni był zły, czy też dobry, zawsze będziemy chcieli czegoś więcej.

That’s the point ! You choose your own way!

Ambitne plany nie spędzają nam snu z powiek, wciąż chcemy od życia więcej i więcej. Potrzebujemy zmian.

Zmian w swoim życiu prywatnym,  zawodowym.  Zmian w nawykach żywieniowych, a może zmiany sylwetki? A może nasze love life nie było takie, jakiego byśmy oczekiwali i pragniemy poczuć się szczerze kochanym? Być może szef nas nie docenia i zamiast motywować do działania to demotywuje? Praca jest tak stresująca i pochłania każdą naszą myśl, że zaczynamy myśleć co ja tak właściwie tu robię? Przecież chcę się rozwijać w tym co KOCHAM robić.

Zmiany to praca nad sobą i morze wyrzeczeń, ale tych pozytywnych wyrzeczeń.  Być może trudno nam czasem w to uwierzyć, ale na początek wystarczy odrobina chęci, by zacząć działać.  Ten pierwszy krok.

Jasne, ten pierwszy krok jest najtrudniejszy i czasem zamiast postawić go do przodu to stawiamy go w tył. Nie ma w tym nic złego, o ile zaraz po nim postawimy dwa kroki do przodu!  Te pierwsze kroczki, jak u małego dziecka. Ono też musiało się nauczyć je stawiać i to bez niczyjej pomocy.

Jesteśmy stworzeni do tego, by dokonywać przełomowych zmian w swoim życiu, pokonywać wewnętrzne bariery i co najważniejsze, każdego ranka powtarzać sobie I CAN DO IT.

Mogę wszystko, kto mnie powstrzyma? Przecież to ja jestem Panem własnego losu, kto przeżyje za mnie moje życie? No nikt. Mój rozwój osobisty jest dla mnie najważniejszy i jeśli czuje, że marnuje się w obecnej pracy to ją zmieniam. Czuję, że mogę więcej i chcę więcej to podejmuję tą decyzję i stawiam krok do przodu.

START BELIEVE IN YOURSELF.

Na drodze do zmian-prawdopodobnie.. hm, a raczej na pewno odkryjemy w sobie cechy, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Ale nie jest to przeszkoda, to tylko nowe informacje, dzięki którym stajemy się silniejsi.

 

Dziennik celów.

Usiądź wygodnie, weź kartkę papieru i długopis. Na kartce wypisz swoje życiowe cele.

Wypisz to, co jest dla Ciebie istotne w życiu i co chciałbyś osiągnąć. Forma jest dowolna. Możesz ją powiesić na ścianie, trzymać na biurku, czy chociażby ustawić powiadomienie w telefonie. Ważne by każdego dnia mieć do tego dostęp i budząc się nad ranem, pierwsze co, to spoglądać na swoje cele i kombinować co mógłbym zrobić, by być bliżej osiągnięcia zamierzonego celu.

Uwierz mi, to w cale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać 🙂 Jestem żywym przykładem na to, że MOŻNA zrobić coś więcej ze swoim życiem. Gwarantuję Ci, że osiągniesz swój cel, jeśli będziesz gotowy na zmiany.

Oczywiście, nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze, ale kiedy się pojawią , zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi. Jeśli to, co robisz, nie przybliża Cię do Twojego celu, to Cię od niego oddala.  That’s simple.

WYBÓR, SZANSA, ZMIANA

  Dokonuj wyboru i korzystaj z szansy jeśli chcesz coś w swoim życiu zmienić.

Wierzę w Was.

˜ Ewelina Piątek

avatar