Praca sezonowa dla Ukraińców i Białorusinów? Zobacz jakie oferty pracy za granicą są popularne w 2017 roku!

Praca sezonowa – jeden ze sposobów legalnego zatrudnienia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Metoda oficjalnego złożenia w dużej mierze pokrywa się z podobnymi zabiegami, jednak istnieje szereg cech. Znać ich potencjalnemu pracownikowi należy, aby trud był opłacony i nie był nękany przez grzywny, zwolnienia lub wydalenia.

Więc, co jest sezonowe prace w Polsce? Jak znaleźć i dostać? Co trzeba wiedzieć? Postaramy się szczegółowo rozważyć te i inne pytania.

Co to jest i dla kogo?

Chodzi o ofert pracy, które pojawiają się tylko na pewien okres. Na przykład, praca sezonowa w Polsce – zbieranie truskawek i innych roślin, które występują w określonym czasie.

Podobna sytuacja z pracą związaną z sezonem turystycznym – zapotrzebowanie na nią u pracodawcy dostępny tylko w odpowiednim okresie.

Czas trwania prac sezonowych jest z góry określony i musi być określony w wizie.

Rolnictwo

Już wspomniano, że dla prac sezonowych najbardziej popularną branżą jest rolnictwo. Ich dokładne terminy zależą od czynników naturalnych, ale w przybliżeniu wyglądają tak:

Maj — czerwiec: zbieranie truskawek; czereśnie; porzeczki; marchew; ogórki; pomidory.

Lipiec — sierpień: malina; borówka; porzeczka; śliwki; warzywa.

Wrzesień — październik: zbieranie jabłek i gruszek; ziemniaków; warzyw.

Inne branże:

Jeśli zbieranie jagód i warzyw jest dostępne dla każdego zdrowego człowieka, to z innymi pracami mogą być określone preferencje płci czy wieku od którego zależy m. in. sprawność fizyczna.

Dla mniej wykwalifikowanych prac najczęściej spotykanymi ofertami pracy sezonowej są:

  1. 1. Sezonowa praca w Polsce dla kobiet. Pokojówki, sprzątaczki, kelnerki, opiekunki.
  2. Dla mężczyzn. Budowlańcy, spawacze, łopuszańska, ratownicy, strażnicy, złota rączka.
  3. Dla par. Przewodnicy, barmani, sprzedawcy, robotnicy w magazynach i fabrykach.

Jeśli potrzebujesz sezonowa praca w Polsce, wynagrodzenie musi być określone przed przyjazdem do obcego kraju. Średnia płaca dla niewykwalifikowanych pracowników może wynosić 1700 – 2300 PLN miesięcznie, ale w większości przypadków jest praktykowane płatność na akord.

Wnioski

Sezonowe prace mogą stać się dobrym narzędziem dla podreperowania rodzinnego budżetu. Jeśli z góry zaplanujesz swój pobyt w Polsce, zatrudnienie odbędzie się bez problemów i nic nie zepsuje Twojego pobytu w Polsce.

 

~Viktoria Viazova

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Magda Recent comment authors
Magda
Magda

Dobrym sposobem na szukanie pracy sezonowej, także przez obcokrajowców, jest sprawdzanie serwisów z ofertami pracy, jak https://praca.money.pl/ . Wszystko odbywa się wygodnie, przez internet, a akurat na Money jest możliwość przeglądania ogłoszeń dodawanych nie tylko na tym serwisie, ale jeszcze na pracuj.pl, infopraca.pl itp. To otwiera przed poszukującym o wiele więcej możliwości.