POMYSŁ NA HOBBY

W ostatnim moim wpisie napisałam o tym, że warto znaleźć czas na pasję – hobby, że warto spróbować odnaleźć nowe zainteresowania, zamiłowanie do czegoś co da nam w życiu radość, pozwoli odkryć nowe możliwości… Teraz chciałabym przedstawić kilka propozycji, które moim zdaniem zasługują na uwagę…

Nasuwa się pytanie czy hobby musi być kosztowne?

Uważam, że nie musi, aczkolwiek większość wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Oczywiście istnieje cały szereg bardzo atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu: żeglowanie, nurkowanie w urokliwych dnach oceanów pokrytych rafami koralowymi czy też sporty ekstremalne, co wiąże się niestety z uszczupleniem naszego budżetu o grube pieniądze. Jednak odwołując się do bardziej przyziemnych propozycji, jeśli chcemy spędzić ciekawie czas, a jednocześnie troszczymy się o stan naszych finansów, być może kogoś zainteresuje któryś z punktów poniższej, zdecydowanie niekompletnej listy czynności, które mogą stać się ulubionym zajęciem „po godzinach”.

 

FOTOGRAFOWANIE – fotografia to bardzo szeroka i wciąż rozwijająca się dziedzina, niekoniecznie trzeba od razu władać super drogim sprzętem. Można rozpocząć od fotografowania rodziny, domu czy ogrodu. Trening czyni mistrza! Plener o 5 rano, zachód słońca, zdjęcia nad jeziorem, czy podczas spaceru z dziećmi. Możliwości jest wiele, spędzimy miło czas a przy tym zdobędziemy niezastąpione pamiątki rodzinne. Istnieje, także wiele programów do obróbki zdjęć, przy których równie dobrze można się bawić, później będzie czym pochwalić się znajomym i rodzinie.

 

 

BIEGANIE – sport tak powszechny, że biegaczy można spotkać prawie wszędzie…daje nam wiele korzyści nie tylko fizycznych czy zdrowotnych, ale także pozwala pozbyć się negatywnych emocji oraz rozładować energię, przy okazji można poznać kogoś sympatycznego, również miłośnika biegania. Bieganie mimo tego, że bardzo się zmęczymy – dodaje mnóstwo energii i chęci do życia.

 

ROBÓTKI RĘCZNE – w tej kategorii istnieje mnóstwo ciekawych i interesujących propozycji, które z pewnością umilą nam czas, pozwolą się zrelaksować i odprężyć. Jest to jednak zajęcie dla cierpliwych, a może też dla tych którzy chcą cierpliwości właśnie się nauczyć 😉 Z bardziej znanych robótek to na pewno szydełkowanie, haftowanie, gobelin. Natomiast z bardziej wyszukanych propozycji robótek ręcznych to m.in.:

Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.  Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

Related image

Sutasz to ostatnio bardzo modna technika tworzenia biżuterii, która zawładnęła sercami fanów ręcznie robionych ozdób. Fantazyjne esy floresy ozdobione kolorowymi kamieniami wyglądają zjawiskowo i zawsze przykuwają wzrok. Sutasz to rodzaj haftu ręcznego, do którego wykorzystuje się paski z wiskozy zwane sutaszami. Nazwa tej techniki pochodzi od francuskiego słowa soutache, oznaczającego szamerunek czyli rodzaj sznurkowych ozdób naszywanych na mundury wojskowe oraz stroje ludowe. Ze względu na trudność wykonania polecana dla osób mających duże zdolności manualne.

Dekupaż – Decoupage – jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na praktycznie każdą powierzchnię: metal, szkło, plastik, ceramika czy drewno, wzorów przeważnie z serwetki papierowej lub innego papieru ozdobnego. Ozdobić można mnóstwo rzeczy, których wygląd już nam się znudził. Rzeczy te nabiorą nowego, świeżego wyglądu. Jest to wspaniała zabawa nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

 

Related image

 

PUZZLE LUB GRY PLANSZOWE – któż z nas nie lubi grać w gry planszowe typu chińczyk, warcaby, scrabble czy monopol, potrzeba do tego jednak kilka osób, ale jeśli uda nam się zgrać kilka osób na pewno będzie to wspaniała zabawa. Uważam, że super alternatywą dla gier planszowych są puzzle: krajobrazy, zdjęcia zwierząt, miasta… po ułożeniu wystarczy oprawić w ramkę i dodatkowo zyskamy super dekorację naszego domu.

Image result for zdjęcia puzzle

 

A Ty jakie masz hobby…?

Czekam na Twoje propozycje 😉

 

Asia B.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments