Święta, święta ….

Wigilia już jutro, chociaż bez wątpienia tego roczne Święta będą inne niż zazwyczaj, mamy dla Was kilka niestandardowych pomysłów na ten wieczór 🙂

 

  1. Przygotujcie mniej jedzenia.

To nie żart. Najprawdopodobniej tegorocznie Święta nie będą spędzone w tak dużym gronie, więc trzeba wziąć to pod uwagę planując posiłki na uroczystą kolację.
Poza tym jak często po Świętach słyszymy „jedz, bo się zmarnuję…”, a nasz żołądek krzyczy już o pomoc, bo więcej miejsca brak. Zamiast potem wyrzucić warto przygotować mniej zawczasu. Jedzenie nie zostanie zmarnowane, a przy okazji zaoszczędzimy cenną gotówkę J

Jeżeli jednak zdarzy się, że jedzenia jest więcej niż potrzeba, warto rozejrzeć się za zbiórkami żywności z Wigilii, jest pełno organizacji, które przygarną nadmiarowe jedzenie, aby pomóc potrzebującym. Wystarczy wpisać w Google, zbiórka nadmiarowego jedzenia Świątecznego i wyskoczy ta najbliżej miejsca Waszego zamieszkania.

 

  1. Dzielenie się opłatkiem nie zawsze jest koniecznie.

Oczywiście jest to symbol religijny i nie ma co się z tym kłócić, niemniej jest wiele osób, które są nie wierzące, a uczestniczą w kolacji, bo chciałby się spotkać z rodziną.

Poza tym dla bardzo dużej ilości osób jest to sytuacja dość stresująca, a w szczególności dla introwertyków.

Oczywiście życzmy swoim bliskim jak najlepiej, więc życzenia można złożyć zbiorowo.

Dla przykładu można stanąć w kole, załapać się za ręce ( nie jest to koniecznie) i po kolei powiedzieć czego się życzy wszystkim obecnym tego wieczoru, a potem ewentualnie przełamać się opłatkiem J

Taki zabieg wprowadza przyjemną atmosferę jeszcze przed kolacją J

 

  1. Choinka żywa czy sztuczna oto jest pytanie.

Ekologicznie patrząc najlepiej sztuczna jest wielokrotnego użytku, nie sypie się, a te nowszej generacji imitują nawet zapach prawdziwej.

Jeśli jednak Święta w Waszym domu nie mogą odbyć się bez zapachu prawdziwej choinki, to warto zastanowić się nad taką w donicy.

Owszem jest droższa, ale odpowiednio często podlewana może mieć drugie życie w ogródku.

Oczywiście czasami nie mamy swojego kawałka ziemi, ale warto podpytać znajomych lub w ostateczności zapytać na mediach społecznościowych. Z pewnością znajdzie się ktoś kto da drugie życie waszemu drzewku.

 

 

Na koniec życzymy Wam Spokojnych, Wesołych, a przede wszystkim Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym 2021 roku!

 

~ Karolina

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments