Wiosna, wiosna radosna :)

Wiosna to czas – gdzie zaspana po zimie przyroda budzi się do życia….

Wiosna to czas – gdzie porządkujemy ogród, przygotowując do nowych siewów i plonów…

Wiosna to czas- gdzie zaczynamy robić domowe porządki (myjemy okna, robimy porządki w szafach, w garażu…).

Po zimie, brak słońca=brak endorfin -początek wiosny to czas na porządki w naszym życiu, odnowę energetyczną, która jest bardzo potrzebna i być może czas na zmiany!

To czas, żeby zostawić samochód i przesiąść się na rower, a zamiast fast-foodów wybrać coś zdrowszego- w końcu to czas nowalijek 😀

Pierwsze promienie słońca i ćwierkające ptaszki za oknem, powodują, że więcej się chce, ma się więcej siły i energii, jest się bardziej kreatywnym i pełnym pomysłów!

Pozytywne myślenie jest kluczem do sukcesu i wpływa na wiele aspektów w życiu.

Wystarczy zmiana sposobu myślenia, wyznaczenie celu i konsekwencja w dążenie do niego, by coś zmienić i poprawić !

Zdarza się, że impulsem do działania mogą być również pracodawcy, którzy co raz częściej starają się zadbać o dobrostan swoich pracowników, oferując karty multisportu, dostarczając świeże warzywa i owoce- co może zachęcić do zdrowszego stylu życia.

Ważne żeby taki zapał nie był słomiany i aby taki stan utrzymać jak najdłużej!

Istotne w tym procesie jest zachowanie równowagi między pracą, a życiem prywatnym.

Zaburzona sfera work-life balance może zmniejszyć motywację w pracy i ogólne zniechęcenie w życiu prywatnym. Nieumiejętność radzenia sobie z natłokiem obowiązków może prowadzić do narastających problemów emocjonalnych i agresji.

Na szczęście Polska idzie śladami krajów zachodnich, co wymusza też sytuacja na rynku pracy i co raz więcej firm- głównie korporacji rozwija obszar wellbeing (dbanie o psychofizyczny dobrostan pracownika). Przekłada się to na zwiększenie produktywności, zaangażowania, kreatywność i większą lojalność wobec firmy.

Przyjazne miejsce pracy i pracodawca dbający o dobrostan pracownika, może stanowić ważne kryterium wyboru przy poszukiwaniu pracy… bo wiosna to również dobry moment na … zmianę pracy!

~MK~

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AnkoPaulina Recent comment authors
Paulina
Paulina

Super! Od razu więcej energii do działania!

Anko
Anko

Ładnie ;0) Wiosennie