Została mi nałożona kwarantanna i co dalej?

Przede wszystkim nie panikuj! Nie zamawiaj ciężarówki jedzenia, pamiętaj, że to tylko 10 dni, czyli mniej niż standardowe L4 na grypę wystawione w 2019r.

Jeśli musisz umów się na wykonanie testu, niestety laboratoria są przeciążone i na sam wymaz czeka się obecnie około 5 dni roboczych w większych miastach, a na wynik kolejne 3.

Niemniej jeżeli masz wynik negatywny twoja kwarantanna kończy się następnego dnia i hura będziesz wolny!

Warto, jednak wiedzieć jak wykorzystać ten czas spędzony w domu.

Przede wszystkim, jeżeli źle się czujesz to odpoczywaj i ŚPIJ jeżeli potrzebujesz.
Właściwy odpoczynek pomaga zregenerować organizm i wspiera go w walce z potencjalnym wirusem! Świat się nie zawali, jak nie posprzątasz wtedy całego mieszkania J

Jedź zdrowo i pij dużo wody, codzienna pizza, może i jest smaczna, ale nie dostarczy wszystkiego co potrzebuję nas organizm. Poza tym może w końcu znajdziesz chwilę na eksperymenty w kuchni.

Mniej telefon przy sobie, Policja będzie sprawdzać twoją obecność na kwarantannę, więc odbieraj nieznane numery, ale nie ma co się bać funkcjonariusze nie gryzą, sprawdzają czy jesteś w domu, ale czy wszystko też z tobą w porządku lub czy czegoś nie potrzebujesz, potrafią nawet przynieść mleko z sklepu J

Poza tym warto zainstalować aplikację Kwarantanna Domowa, w niej widnieję dokładna data zakończenia twojej kwarantanny oraz pojawi się wynik testu. Ponad to, warto założyć również profil na Pacjent.gov.pl, tam w pierwszej kolejności pokażą się wyniki testu oraz można wydrukować potwierdzenie przybywania na kwarantannie.

Jeżeli możesz pracuj zdalnie, odciągnie to twoje myśli od chwilowej sytuacji i ułatwi powrót do normalności J

I najważniejsze zadbaj o swoje samopoczucie! Jeżeli potrzebujesz z kimś porozmawiać zadzwoń do bliskiej osoby, zrób coś dla siebie przeczytaj książkę, którą od dawna odkładałeś, lub obejrzyj film, na który wieczne brakowało ci czasu.

Ten czas minię szybciej niż ci się wydaję, pamiętaj tylko, że nie jesteś jedyny w takiej sytuacji, a skoro inny sobie poradzili, to ty na pewno dasz też radę!

 

~ Karolina

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments